Evde parazitlerin vücut temizliği

Parazitlerin vücudunu etkili bir şekilde temizleyebilecek birçok çare var. Hepsi evde kullanılabilir. Tarifler sadece doğal maddeler içerir.

Vücuda yerleşmiş davetsiz "komşuları" uzaklaştırmak için özel ilaçlar kullanılır. Ancak evde parazitlerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek seçenekler var. Örneğin parazitler gerçekten yüksek sıcaklıklardan hoşlanmazlar, bu amaçla akut ve yakıcı ilaçlar ve çareler kullanılabilir. Ancak bunları kullanırken pek çok yan etkisi vardır, ancak en sevdiğiniz soğanı, sarımsağı, kırmızı biberi, zencefili, karanfili iyi bir amaç için nasıl yiyemezsiniz.

Solucanlara karşı otlar

parazitleri temizlemek için şifalı bitkiler

Bazı durumlarda dehidrasyon yardımcı olur, ancak bu tür deneyleri evde yapmak çok tehlikelidir. Bu amaçla acı, pelin ile müstahzarlar kullanılır ve alınan sıvı miktarı ek olarak sınırlandırılır.

Acılık, toksinlerin atılmasına yardımcı olur, parazitlerin vücuttan temizlenmesine yardımcı olur. Toksinleri uzaklaştırır, ateşi ve ateşi düşürür. Karanfil veya pelin ile acı müstahzarlar yapılır.

Solucan otu adı verilen bitki, parazitleri ve toksinleri gidermeye yardımcı olur. Et suyu vücudu evde temizlemeye yardımcı olur, hazırlamak kolaydır:

 • yarım litre kaynar suya ve bir çorba kaşığı bitkiye ihtiyacınız var;
 • sonra her şey 20 dakika daha kaynatılır;
 • çocukların bu ilacı lavman şeklinde kullanmaları kesinlikle yasaktır.

Pelin otu tedavisi, parazitlerin vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır. Özellikle yuvarlak kurtlara ve kıl kurtlarına karşı mücadelede etkilidir. Lavman şeklinde uygulanır.

Isırgan otu bağırsakları temizleyebilir; bu bitkinin köküne ihtiyacın var. Kaynar su ile dökülür. Sonra her şey otuz dakika ısrarla kısık ateşte pişirilir. İçerisindeki ürünü kullanmanız gerekiyor.

Vücudu, özellikle toksinlerden, özel bir koleksiyondan arındırmaya yardımcı olacak, onu hazırlamak zor değil. Kantaron, solucan otu ile eşit miktarlarda karıştırılmış, her şey kaynar suyla dökülmüş, bir bardak yeterli, bir saat demlenmiş ve ağızdan alınan kimyona ihtiyacınız olacak.

Soğan ve sarımsak

Soğan infüzyonu ile vücudunuzu hızlı ve etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Hazırlamak için, bir bardak kaynar suyla dökülmüş ince doğranmış bir soğana ihtiyacınız olacak. Çare gün boyunca infüze edilir, ardından günde yarım bardak miktarında ağızdan tüketilir.

Helmintlerden kurtulmak çok zor olabilir, bazen buna çok zaman harcanır. Evde vücudunuzu bunlardan kolayca temizleyebilirsiniz:

vücuttan parazitleri çıkarmak için sarımsak
 • ince doğranmış üç diş sarımsağa ihtiyacınız var;
 • sonra iki litre su ile dökülürler;
 • infüzyon bir lavman olarak uygulanır;
 • gücünüz olduğu kadar dayanmanız da gerekir;
 • bir hafta sonra prosedür tekrarlanır.

Ve işte sarımsak için başka bir tarif: sarımsak lazım ve onu pişmiş sütle birlikte kullanmalısın. Bu çare, vücudunuzu hızlı ve etkili bir şekilde temizlemenize yardımcı olur. Çare alındıktan iki saat sonra, bir müshil içmek ve parazitlerin vücuttan çıkmasını beklemek gerekir.

Genellikle ilaçlar, solucanlardan kurtulmaya yardımcı olan lavman şeklinde uygulanır, bunları evde hazırlamak zor değildir:

 • 200 mililitre süte ihtiyacınız var;
 • sarımsak yumuşayana kadar pişirilir;
 • daha sonra ürün filtrelenir;
 • soğuyana kadar beklemeniz gerekir;
 • yatmadan önce bir lavman koy;
 • Bir yetişkin için 200 ml yeterlidir, bir çocuk için 100 ml yeterlidir;
 • işlemin süresi bir haftadır.

Bir çocuğun sıvıyı tutması zorsa, anüse süzme peynir veya bir parça et uygulanır, ardından helmintler vücudu terk eder.

Kabak çekirdeği

Kabak çekirdeği uzun süredir etkinlik göstermiştir. Toksinlerin ve parazitlerin yok edilmesine yardımcı olurlar, sadece doğru şekilde kullanmak gerekir. Sabah uykudan sonra aç karnına ince ezilir ve tüketilir. Her şey ılık sütle yıkanır.

Bazı antelmintik ilaçlar kabak çekirdeği temelinde üretilir, ayrıca mükemmel ve sağlıklı bir tedavi yapmak için kullanılabilirler. Vücudunuzu toksinlerden arındırmaya, parazitleri gidermeye yardımcı olur, evde pişirmek kolaydır. Tohumlara tuzlu su püskürtülür ve ardından basitçe ısıtılır ve kavrulur. Bunları sınırsız miktarda kullanabilirsiniz.

Kendi mutfağınızdaki ilaçlar

parazitlerin vücudunu temizlemek için lahana

Parazitler için asidik bir ortam kabul edilemez: Etkiyi elde etmek için elma veya meyve bazlı sirke kullanılır, birçok meyve veya sebzeden elde edilebilen lahana turşusu, kvas, ekşi sular faydalıdır. Evde parazitlerin vücudunu hızlı ve etkili bir şekilde temizlemek için birçok tarif de vardır.

Birkaç gün kahvaltıda tüketilen çiğ pirinç, toksin ve parazitlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Böyle bir çare olumlu tarafta kendini kanıtladı, etkinliği Çin tıbbı tarafından kanıtlandı.

Havuç suyu, küçük solucanlardan kurtulmanıza yardımcı olur, sonucu görmek için gün boyunca iki yemek kaşığı içmeniz gerekir. Ayrıca vitamin açısından zengin, çok sağlıklı bir göz ilacıdır.

Lamblia ile mücadelede lahana turşusunun fermantasyonu sırasında salgıladığı salamura yardımcı olacaktır. Kuzukulağı evde bağırsakları etkili bir şekilde temizlemek için yardım bırakır. Yemeden önce yemelisin.

Diğer anlamı

Onlarla ve helmintlerle vücudunuzu toksinlerden ve armut tohumlarından arındırmaya yardımcı olur. Bunu yapmak için, bunlara dayalı herhangi bir ilaç satın almanıza gerek yok, sadece meyveleri tohumlarla birlikte yemelisiniz.

Nar kabuğuna dayalı bir çare, bağırsakları solucanlardan temizlemeye yardımcı olacaktır. Ondan yarım bardak kaynar su gerektirecek özel bir infüzyon hazırlamanız gerekecek ve kabuğu içine dökülür. Günde bir kez soğudukça ürünü almanız gerekir.

Eğer hepsi hataysa

Tüm yollar denendiğinde ve sonuç gelmediğinde, umutsuzluğa gerek yoktur. Doğal içeriklere dayalı daha birçok yol var. Beğendiğiniz birini kullanmadan hemen önce bir doktora danışmanız gerekir, çünkü geleneksel tıp sadece doktorun reçete ettiği ilaçlara bir ilavedir.

Yuvarlak parazitlerden ve tenyadan kurtulmak için bir ceviz kullanmanız gerekir:

parazitleri vücuttan uzaklaştırmak için ceviz
 • çekirdek ezilir, toplamda dört yemek kaşığı çıkmalıdır;
 • her şey suya yerleştirilir;
 • bir tutam tuz eklenir;
 • bileşim düşük ateşte kaynatılır;
 • somun bir bardak ayçiçek yağı (tuzlanmış) ile dökülür;
 • bileşim 30 dakika boyunca infüze edilir ve sonra süzülür;
 • her şey gün boyunca küçük porsiyonlarda kullanılır;
 • müshil alımı dozlar arasında gösterilir.

Karpuz tohumları dövülür ve daha sonra önceden soğutulmuş maden suyunda öğütülür, sonra 6 ila 8 saat ısrar edilir. Tadı iyileştirmek için ek olarak bal ekleyebilirsiniz, evde olmasaydı şeker veya sadece meyve şurubu gidecektir.

Karpuz sütü adı verilen çare küçük porsiyonlar halinde alınır. Sindirim sistemini temizlemek için gün boyunca 50 ila 100 ml 6 ila 8 kez yeterli, ilacı yemekten bir saat önce alın.

Ayrıca hindiba kökü bazlı ürünler de hazırlayabilirsiniz:

 • infüzyonu hazırlamak için kök ince bir rende üzerine sürülür, bir çay kaşığı gerekir;
 • bileşime aynı miktarda solucan otu ve civanperçemi bitkisi yaprağı eklenir;
 • tüm bileşenler birbiriyle karıştırılır;
 • bileşime iki bardak su eklenir;
 • sonra her şey 15 dakika su banyosuna yerleştirilir.

Hazırlanan ilacı yemeklerden önce bir bardak çeyrek miktarında bir hafta boyunca alın, bağırsakları mükemmel şekilde temizlemenizi sağlar.

Parazitleri kovmak için hala birçok tarif var, ancak bunların tümü sadece geleneksel tedaviye mükemmel bir katkı olarak kabul edilebilir. Helmintik bir istiladan şüpheleniyorsanız, bir doktora görünmek ve gerçeği ortaya çıkarmak daha iyidir. İhmal edilmiş bir durumda solucanları etkilemek çok zordur. Ayrıca birçok komplikasyona neden olabilirler.